Řeholníce z farnosti Troubky, obec Troubky

a) kongregace sester dominikánek
(ordo predikatorum - řád kazatelů)

S.M. Filoména Blandina Rašková, OP

* nar. ? v Troubkách
+ ?

Narodila se v rodině Aloise a Marie Raškových jako jedno ze sedmi dětí. Po základní škole nastoupila k sestrám dominikánkám do Olomouce - Řepčína. Zemřela mladá ve věku 34 let na tuberkulózu.

S.M. Anna Consoláta Mišáková, OP

* 11. května 1905 v Troubkách
Věčné sliby složila v roce 1930. Sloužila v nadačním sirotčinci v Křelově.

SM. Emilie Ctirada Vojtková, OP

* 25. dubna 1917 v Troubkách
+ 16.září 1996 v Bojkovicích

Třetí dcera Františka a Marie Vojtkových bydlících na Záhumení. Po vychození obecné školy v Troubkách navštěvovala rodinnou školu v Přerově vedenou Kongregací chudých školských sester naší Paní. Po absolvování této školy studovala v Olomouci-Řepčíně v Pedagogiu konventu dominikánek na učitelku ručních prací a českého jazyka. Potom v tomto učitelském ústavu vyučovala. Vstoupila do řádu sester dominikánek a vyučovala na jejich škole v Bojkovicích. Šlo o útulek sv. Václava, kde sestry spravovaly - dětský domov, mateřskou školu a odbornou školu pro ženské povolání, kde byl mj. kurs šití, vaření a vyučování hudbě. V roce 1939 složila věčné sliby. V padesátých letech byla spolu se spolusestrami násilně převezena do pohraničí, kde pracovala v továrně Velveta ve Varnsdorfu. Potom byla se sestrami přeložena k mentálním a agresivním dětem do Kadaně a následně do ÚSP v Měděnci, kde zastávala sestru představenou až do r. 1979. Potom byla se staršími sestrami převezena do kláštera v Broumově, kde vyráběly hostie. Po r. 1989 byl řádu Dominikánek navrácen zpět klášter i rodinná škola v Bojkovicích a tam začala znovu vyučovat. Zde v bojkovickém klášteře sestra Ctirada zemřela dne 16. září 1996.

S.M. Marie Stella Mrtvá, OP.

* 27. března 1928 v Troubkách
žije v řeholním domě v Střelicích u Brna

Sestra Stella se narodila jako třetí dítě rodičům Anežce a Martinovi Mrtvým. Obecnou školu absolvovala v Troubkách, dívčí měšťanku v Tovačově. Nějaký čas docházela do zaměstnání do zdejší mlékárny pana Marka. Po válce odešla studovat do Olomouce- Řepčína na dívčí reálné gymnázium vedené sestrami dominikánkami. V roce 1950 složila řádové sliby a vstoupila k sestrám. Řeholní jméno jí bylo dáno Stella.

V padesátých letech, kdy se komunistický režim vypořádával s církví, byla internována se spolusestrami do Maršova v Krkonoších, kde pracovala v textilní továrně. V továrně pracovala také ve Svobodě nad Úpou. Ve Střelicích u Brna působila jako opatrovnice
a vychovatelka mentálně postižených dětí. Poté působila v Broumově v pekárně hostií jako mzdová účetní. Odtud byla přesunuta do Opavy, kde se starala o nemocné
a staré babičky. Potom byla poslána do Litoměřic, kde se na biskupství starala
o jídelnu, nákupy a prádelnu. Od 1998 žila v Olomouci se třemi spolusestrami, kde se stará o domácnost sester, které učí na teologické fakultě Univerzity Palackého. V současnosti tráví své stáří v komunitě sestret ve Střelicích u Brna.

b) Školské sestry de Notre Dame

S.M. Terezie Květuše Mrtvá,de ND.

* 21. prosince 1931 v Troubkách
+ ledna 2012 v Kardašově Řečici

Sestra Květuše se narodila jako šesté dítě rodičům Anežce a Martinovi Mrtvým. V Troubkách navštěvovala obecnou školu a do měšťanky chodila do Tovačova. V 18 letech odjela do Ostravy do Ústavu sv. Ludmily, který vedly Chudé školské sestry naší Paní. Po dvou letech složila řádové sliby a vstoupila k sestrám. Řeholní jméno jí bylo dáno Květuše.

V padesátých letech, kdy se komunistický režim vypořádával s církví, byla internována se spolusestrami ve Svobodě nad Úpou. Postupně byla přesouvána přes Horažďovice, Smilkov uVotic, Ždírec do Koclířova. Na všech těchto místech sloužila v domovech důchodců.

Po pádu režimu v roce 1989 se sestry přesunuly do Kardašovy Řečice. Tam se starala o staré a nemocné spolusestry. Zemřela v lednu 2012 v Kardašově Řečici.

c) kongregace milosrdných sester III. Řádu sv. Františka
(congregatio Sorores Misericordiae III. Ordo sancti Francisci)

c) kongregace milosrdných sester III. Řádu sv. Františka
(congregatio Sorores Misericordiae III. Ordo sancti Francisci)

S.M. Františka Elwasie Kořínková

* 15. dubna 1903 v Troubkách
věčné sliby složila v 1937
+ 13. června 1976 ve Slavkově u Opavy

S.M. Jenovéfa Ewalda Kořínková

* 21. září 1898 v Troubkách
věčné sliby složila v 1934
+ 3. června 1975 ve Slavkově u Opavy

Obě sestry se narodily manželům Janovi a Marii Kořínkovým v Troubkách. Byly řeholnicemi kongregace Milosrdných sester III. Řádu sv. Františka v Olomouci. Pracovaly jako ošetřovatelky v tamní Zemské nemocnici v Nové ulici. Starší Ewalda byla zaměstnána na psychiatrickém oddělení, mladší Elwasie na chirurgickém oddělení.

V roce 1957 byly deportovány do Červenky, kde pracovaly v domově důchodců. Odtud byly přemístěny do domova pro řádové sestry ve Slavkově u Opavy.

S.M. Božena Vlastimila Malíková
* 30. listopadu 1916 v Troubkách
věčné sliby 1941
+ ?

V roce 1948 sloužila v Zemské nemocnici v Olomouci-Nová ulice.

S.M. Františka Cordia Vránová

* 1. srpna 1897 v Troubkách
věčný slib 1929
+ ?

V roce 1948 sloužila v okresní nemocnici v Prostějově.

S.M. Ludmila Víra Vránová

* 2. prosince 1907 v Troubkách
věčný slib 1942.
+ ?

V roce 1948 sloužila v plicní léčebně v Pasekách na Moravě.

S.M. Marie Gisela Vránová

* 9. července 1902 v Troubkách
věčný slib 1936

V roce 1948 sloužila v Zemské nemocnici v Olomouci-Nová ulice

d) kongregace sester Neposkvrněného početí Panny Marie III. Řádu sv. Františka (congregatio Immaculata Conceptio)

SM. Rafaela Hanzlíková, CimConc
* ?
+ ?

Sloužila jako představená, působila v okresní nemocnici v Prostějově.